Sothys novinky

 
Zpět na Akce / Novinky >>

Rok 2013 je pro společnost Elegance s.r.o., která v ČR zastupuje kosmetickou značku Sothys Paris, významný. Firma totiž slaví 20 let působení na zdejším profesionálním trhu. Ve znamení kulatého výročí se budou konat všechny akce, jež se její představitelé rozhodli letos uspořádat. V harmonogramu událostí nechyběl ani tradiční Den se Sothys Paris, jež proběhl v pátek 22. Března v pražském Paláci Austria, kam byly pozvány spolupracující kosmetičky značky. Zástupci společnosti je seznámili s novinkami, které pro jaro a léto připravili.

Programem celodenní konference účastníky provázeli členové týmu společnosti Elegance s.r.o., v jejímž čele stojí Mgr. Taťána Zajarošová, majitelka a ředitelka. Na akci přijeli také zahraniční hosté z francouzské centrály Sothys Paris v Paříži, kterými byli Jean- Paul Loubet, manažer pro severní, střední a východní Evropu, a Cynthia Lambert, hlavní školitelka a kosmetička značky.

Obličejové a tělové ošetření pro rok 2013

Hlavní body programu konference se týkaly především dvou nových ošetření,  které značka připravila pro letošní rok. Jde o Sezonní obličejové ošetření jaro/léto s vůní broskve a meruňky a Sezónní tělové ošetření s vůní citronu, limetky a pačuli. Po teoretickém seznámení s přínosy a účinky těchto procedur následovaly praktické ukázky, kterých se ujala Cynthia Lambert.

Základem obličejového ošetření s vůní broskve a meruňky je aplikace Detoxikační masky s peelingem 2 v 1 (gommage-masque 2 en 1), Modelačního krému broskev a meruňky (Créme de modelage peche-abricot), 21 denní okysličující terapie s minerály (Cure oxy-vitamines) a Průhledné slupovací masky s výtažky z broskve (Masque peel-off translucide á lextrait dabricot). Po zimě bývá pleť často unavená, nevýrazná a mdlá. Proto se právě na jaře doporučuje vrátit jí vhodnými kosmetickými přípravky vitalitu a regenerovat ji. Pro tyto účely bylo sestaveno uvedené okysličující ošetření, při němž se využívají výtažky z broskve, které pokožce dodávají jas, a extrakty z meruňky, jež ji posilují. Pleti je tak dodán potřebný přísun základních minerálů a vitaminů a je připravena na náročné letní období.

Tělové ošetření s vůní citronu, limetky a pačuli se skládá z gomáže a modeláže, které se provádějí produkty Sirop de gommage a Sirop de modelage. Gel se zrníčky jantarové barvy Sirop de gommage je určen pro exfoliaci těla. Obsahuje mořské soli a glycerin, který pokožku hydratuje a zvláčňuje. Pro odstranění přípravku z pokožky není nutné žádat klientku, aby se osprchovala, ale lze jej snadno smýt emultací s teplou vodou, při níž se používají nahřáté ručníky. Jantarově perleťovým gelem Sirop de modelage se provádí masáž. Má hladkou texturu, pokožku vyhlazuje a zjemňuje. Jeho přebytky je opět možné odstranit teplými ručníky. Obsahuje vyživující komplex složený z kukuřičného a slunečnicového oleje a bambuckého másla. Do obou přípravků jsou přidány také výtažky z citronu, které pleť posilují.

Příprava pleti

Ještě před programem věnovaným aktuálním ošetřením nezapomněli francouzští profesionálové připomenout principy základní přípravné péče. Jejím hlavním cílem je pleť vyčistit, osvěžit a připravit na další ošetření. Důraz tedy musí ženy klást především na denní čistění pleti, k němuž v pravidelných intervalech připojí také peeling a hloubkové čištění. Pro tyto účely má značka Sothys Paris v sortimentu bohatý výběr přípravků, které může kosmetička použít při práci v salonu a doporučit zákaznicím pro domácí péči.

Líčení podle současného trendu

Představitelé Sothys Paris v letošním roce velmi zaměstnávají povinnosti, které pro kosmetické firmy vyplývají ze zákona o parabenech, jež přijala Evropská unie. Vzhledem k těmto aktivitám, které jsou velmi náročné i po finanční stránce, zástupci značky nepřipravili pro sezonu jaro/léto 2013 řadu dekorativní kosmetiky pro trendové líčení. Široká nabídka značky však umožňuje vytvořit make-up založený na aktuálních trendech. Pro inspiraci předvedli líčení Iveta Kopřivová, hlavní školitelka, SPA konzultantka a kosmetička Sothys Paris pro Českou republiku, a Radim Anděl, vizážista, SPA konzultant a obchodní manažer značky. Ztvárnil jeden ze současných trendů, který vyzdvihuje grafické líčení očí. Na něm ukázal, jak lze vytvořit módní make-up pouze podkladovou bází, tužkou na oči a jemným leskem na rty. Iveta Kopřivová při líčení využila zejména růžovou a zlatou barvu. Vytvořila svěží jarní make-up, jemuž dodala svůdnost zvýrazněním vnějších koutků očí stínem v tmavě šedém tónu.

Mezi stálé body programu DNE SE Sothys Paris patří vyhlášení nejlepších odběratelek za předchozí rok, přičemž nejúspěšnější kosmetičky vždy čeká řada motivačních odměn. Jednou z nich byl například společný výlet do Francie v minulém roce. Pro letošní rok je připraven třídenní relaxační pobyt v pětihvězdičkovém welness a spa hotelu.